لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تقویت دانشگاه فرهنگیان در دستور کار است
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان مهمترین رکن آموزش و پرورش است، گفت: تقویت این دانشگاه در دستور کار است.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، فخر الدین دانش آشتیانی در جلسه شورای معاونان دانشگاه فرهنگیان با اشاره به کم بودن سرانه دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه می‌تواند از طریق طرح های پژوهشی با کیفیت درآمد خود را افزایش دهد.

وی اظهارکرد: همه آموزش و پرورش در مدرسه خلاصه می شود و معلم مهمترین رکن مدرسه است، بنابراین دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان باید ابتدا مهارت های لازم را فرا گیرند و سپس راهی مدارس شوند.

وی تصریح کرد: ارتباط دانشگاه فرهنگیان باید با آموزش و پرورش بیشتر شود و پست های بیشتری به این دانشگاه اختصاص یابد و سعی شود اعضای هیئت علمی از نیروهای رسمی آموزش و پرورش باشند.

عضوکابینه تدبیر وامید خاطرنشان کرد: معلمی که از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل می شود باید آنقدر مسلط باشد که طرح درس خود را در قالب طرح پژوهشی تنظیم کند، چرا که اگر بخواهیم دانش آموز پژوهشگر داشته باشیم لازمه‌اش آن است که معلمانی پژوهنده تربیت کرده باشیم.

آشتیانی افزود: دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی از مهمترین ارکان آموزش و پرورش هستند و تقویت آن ها در دستور کار وزارتخانه است و تلاش می کنیم این دو دانشگاه  به جایگاه اصلی خود برسند.

وی با بیان ضرورت تخصیص پست و بودجه کافی به دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: باید سیستمی را طراحی کنیم تا دانشگاه فرهنگیان با بدنه آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگی داشته باشد و از این طریق اهداف سند تحول بنیادین نیز اجرایی شود.

وی از تشکیل کمیته مشترک بین دانشگاه فرهنگیان و حوزه ستادی با عنوان کمیته تامین معلمان آینده با همکاری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در آینده نزدیک خبر داد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2