لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

با هرگونه خطایی در صندوق ذخیره فرهنگیان به شدت برخورد می کنم
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزیر آموزش وپرورش گفت: با هرگونه خطایی که در صندوق ذخیره فرهنگیان رخ داده باشد به شدت برخورد می کنم.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، فخرالدین دانش آشتیانی در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان که در محل سالن آمفی تئاتر مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شد، اظهارکرد: فلسفه تأسیس صندوق ذخیره فرهنگیان ارائه رفاهیات و خدمات برای قشر فرهنگی است تا از این طریق به بهبود معیشت فرهنگیان کمک شود.

وی با اشاره به عضویت نزدیک یک میلیون فرهنگی در صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: جامعه فرهنگیان پتانسیل و ظرفیت خوبی است که اگر خوب مدیریت شود می تواند برکات خوبی برای آنان به همراه داشته باشد.

دانش آشتیانی گفت: هدف از فعالیت صندوق این است که ارزش افزوده ای به سرمایه فرهنگیان اضافه کند.

وزیرآموزش وپرورش تصریح کرد: مدیریت صندوق باید با اقتصاددانان باشد ‌چرا که صندوق یک بنگاه اقتصادی است و باید توسط افراد متخصص، موفق و باتجربه در کار اقتصادی مدیریت شود.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: اعضای هیأت مدیره مؤسسات مالی، باید از افراد کاردان و مشرف بر فعالیت های اقتصادی انتخاب شوند.

رئیس هیأت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان خاطرنشان کرد: پاک دستی یکی دیگر از مسائل مهم در اداره صندوق است و اعضای صندوق نماینده یک میلیون فرهنگی هستند، بنابراین باید حساسیت بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد.

دانش آشتیانی اظهارکرد: تمام سعی و تلاش خود را در زمینه احقاق حقوق فرهنگیان به کار خواهم بست.

وی ازتعیین یک تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت مالی صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد وافزود: به دلیل حساسیت بالا تاکنون زمان زیادی را برای سامان دهی به وضعیت فعلی صندوق صرف کردم و در آینده نیز وقت بیشتری خواهم گذاشت.

عضوکابینه تدبیر و امید خاطرنشان کرد: این اطمینان را به فرهنگیان می دهم با هرگونه تخلفی که در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت گرفته باشد، به شدت برخورد می کنم و گزارشی شفاف، علمی و تخصصی به فرهنگیان ارائه خواهم کرد.

دانش آشتیانی با اشاره به تشکیل کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی برای بررسی عملکرد مالی صندوق و استقبال از این کمیته اظهار کرد: از مدیرعامل جدید صندوق می خواهم نهایت همکاری را با این کمیته داشته باشند و تمام آمار و ارقام را در اختیار آنان قرار دهند.

وی با اشاره به سوابق و فعالیت های اقتصادی مهدی نیکدل گفت: با تجربه ای که از وی در مدیریت بنگاه های اقتصادی دارد و پاک دستی که از او سراغ دارم امیدوارم در وضعیت فعلی هر چه سریع تر عبور و شاهد بهره وری صندوق و عایداتی برای فرهنگیان باشیم.

گفتنی است؛ در این مراسم طی حکمی از سوی وزیر آموزش وپرورش مهدی نیکدل به سمت مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب و از خدمات علیرضا ناصری تقدیر شد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2