لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

صرف نظر ازجناح بندیهای سیاسی، آموزش وپرورش نیازمندافراد متخصص است
منبع خبر:خبرگزاری مهر
وزیر آموزش وپرورش، حل مشکلات این وزارتخانه را نخستین اولویت کاری خواند و به نیاز آموزش وپرورش در به کارگیری افراد متخصص، صرف نظر از جناح بندی های سیاسی تأکید کرد.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، فخرالدین دانش آشتیانی در نشست انجمن اسلامی که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: مشارکت انجمن اسلامی و تشکلات معلمان در حل مسائل و مشکلات آموزش و پرورش، راهگشا خواهد بود.

دانش آشتیانی افزود: از آنجایی که انجمن ها با بدنه ‌آموزش وپرورش در استان ها ارتباط دارند، انتظار دارم مسائل و مشکلات مدارس را رصد کنند و نسبت به آن بی تفاوت نباشند.

وی با اشاره به طراحی  سیستمی برای اطلاع رسانی مسائلی که در گوشه و کنار کشور در مدارس رخ می دهد، خاطرنشان کرد: انتظار داریم بخشی از نظام آموزش وپرورش توسط مردم نظارت شود و این مسئله بسیار با اهمیت است چرا که باتوجه به وسعت و پراکندگی آموزش وپرورش، ممکن است اتفاق، عملکرد و کارهایی در مدارس صورت گیرد که به موقع از مجاری رسمی اطلاع رسانی نشود.

عضو کابینه دولت تدبیر وامید گفت: رویکرد ما تغییر مدیران نیست چرا که تغییر مکرر افراد، باعث مشکلات و بلاتکلیفی در سیستم می شود و تغییر یک مدیر، آخرین چاره کار خواهد بود.

دانش آشتیانی افزود: در خیلی از موارد با تذکردادن و اصلاح رویه نیاز به تغییرات نیست مگر اینکه آن فرد همراه و همسو با سیاست های نظام نباشد.

وی اظهار کرد: ممکن است افرادی از نظر سیاسی با ما همفکر باشند، اما تخصص لازم را نداشته باشند، معتقد به کارگیری این افراد نیستم و در این خصوص با کسی تعارف ندارم.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: تحت فشار هیچ فرد یا گروهی، مدیری را عزل یا نصب نخواهم کرد و دراین خصوص نگران سؤال و یا استیضاح نیستم، چرا که معتقدم امور باید با تدبیر و اندیشه به پیش رود.

مدرسه محوری، رویکرد فعلی حاکم بر آموزش و پرورش استدانش آشتیانی خاطرنشان کرد: در عزل و نصب ها سعی بر این بوده تا افراد صاحب نظر و آشنا به کار در صف، در رأس امور قرار گیرند، زیرا رویکرد ما مدرسه محوری است و افرادی که مسئولیت های کلیدی را برعهده می گیرند، باید در مدرسه کار کرده باشند و کاملا بر امور مدرسه و دانش آموز اشراف داشته باشند.

وی با اشاره به انتقادهایی که درخصوص بکارگیری نیرو خارج از آموزش وپرورش می شود؛ اظهار کرد: نباید نیروهای خارج از حوزه ستادی را خارج از آموزش وپرورش تلقی کنیم، زیرا ممکن است افرادی در مدارس مدیر، معلم یا مشاور بوده و از تخصص کافی در حوزه تعلیم و تربیت برخوردار باشند.

وزیر آموزش وپرورش با تأکید بر به کارگیری افراد جوان در بدنه آموزش وپرورش خاطرنشان کرد: جوان تر ها باید کنار افراد با تجربه فعالیت کنند  تادر آینده با کمبود نیروی باتجربه مواجه نشویم.

وی از تشکیل سازمان نظام معلمی با مشارکت تشکل ها خبر داد و افزود: برای اجرای برنامه های کوتاه مدت، کارگروه هایی تشکیل شده است که اعضای آن را مسوولان حوزه ستادی و صاحب نظرانی بیرون از وزارتخانه تشکیل می دهند ، تشکلات فعلی نیز یکی از همین کارگروه هاست و انتظار می رود در برنامه ها، مشارکت جدی داشته باشد.

دانش آشتیانی با اشاره به تعامل بسیار با نمایندگان مجلس ادامه داد : این تعامل به معنای آن نیست که به سفارش کسی نیرویی جا به‌جا شود در عین حال  که نظرات خوب آنها را دریافت می کنیم، تلاش داریم تعامل سازنده ای با مجلس داشته باشیم.

عضو کابینه تدبیر وامید خاطرنشان کرد: پیگیر مطالبات بازنشستگان هستیم و برای حل مشکل معوقات آنان زمان زیادی را صرف کرده ایم و امیدواریم ، معوقات سال 94 به زودی پرداخت شود.

وی با اشاره به کسری بودجه 2 هزار میلیارد تومانی دولت تا پایان سال 95 افزود: وضعیت درآمدی دولت چندان مناسب نیست وعلی رغم تلاش دولت، باز هم مشکلات مالی وجود دارد.

دانش آشتیانی بر تمرکززدایی تأکید و اظهار کرد: استان ها باید بسیاری از مشکلات را، خودشان حل کنند.

وزیر آموزش وپرورش درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: تیم کارشناسی برای بررسی مسائل موجود صندوق ذخیره فرهنگیان تشکیل شده است و تا پیش از بررسی تخصصی و کامل نمی توان نظری در این خصوص ارائه  داد.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2