لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اختیارات ستادی وزارت آموزش‌وپرورش به استان‌ها واگذار می‌شود
منبع خبر:خبرگزاری مهر
شیراز- وزیر آموزش و پرورش گفت: اختیارات ستادی وزارتخانه به استان ها واگذار می شود تا نوع فعالیت ها در مباحث آموزشی و پرورشی تغییر کند.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش خبرنگار مهر، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی عصر پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس گفت: باید اداره مدارس از حالت کنونی متمرکز خارج شود چرا که در هیچ کجای دنیا شاهد نیستیم که مدارس و آموزش و پرورش اینگونه اداره شود.

وی ادامه داد: وزارت باید در امور سیاست گذاری و برنامه ریزی تلاش کند و تصدی گری برخی مباحث مدیریتی به استان ها واگذار شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: شورای آموزش و پرورش باید اختیارات بیشتری داشته باشد و ما تصمیم داریم اختیارات ستادی وزارتخانه را به استان ها واگذار کنیم و استان ها نیز برخی دیگری از موارد را به لایه های پایین تر خود ارجاع کنند.

وی افزود: وظیفه وزارتخانه باید ارزیابی و برنامه ریزی برای افزایش کیفیت کار باشد و نباید در سطوح پایین تر مدیریتی وزارتخانه ورود کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه وزیر هر ماه باید به فکر تامین حقوق معلمین باشد گفت: با این وضعیتی که امروز در آن قرار داریم و اگر بخواهیم از بودجه عمومی مسائل مالی آموزش و پرورش را برطرف کنیم تا ۵۰ سال دیگر هم وزیر گرفتار این مشکلات است و هر شخصی که مسئولیت وزارتخانه را بر عهده بگیرد هر ماه نباید خواب داشته باشد تا اینکه حقوق معلمین پرداخت شود.

وی تصریح کرد: باید بینش و نگرش را تغییر داد و با استفاده از تجارب دیگر کشورهای دنیا و بومی سازی آن مشکلات خودمان را برطرف کنیم.

دانش آشتیانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه فاصله زیادی با نظام آموزشی دنیا داریم گفت: وجود مشکلات مالی و برخی دیگری از موارد باعث شده که نظام تربیتی ما خدشه دار شود و سلطه آموزش بر مسائل تعلیم و تربیت را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: اگر در سطح جامعه مشکلاتی را می بینیم به دلیل آن است که کمتر توجه به تعلیم و پرورش شده و فرآیند یادگیری به درستی شکل نگرفته است.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: به مدارس اینگونه نگاه می کنیم که دانش آموز در مدرسه یک دانشی را بیاموزد در حالی که به مسائل تربیتی و پرورشی کمترین توجه می شود.

دانش آشتیانی ادامه داد: در مدارس  دروسی که باید بیشتر مورد توجه باشد مانند تاریخ و مسائل اجتماعی کمترین توجه به آنان می شود.

بنابراین شاهد بداخلاقی های امروز هستیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اگر در جامعه بدعهدی و بداخلاقی وجود دارد در گرو این است که نظام آموزشی ما باید تغییر کند.

فارغ التحصیلان ما نقادی و مهارت و تفکر را به درستی نیاموختند که باید با تغییر در سیستم آموزشی به این مهم دست پیدا کنیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2