لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اهداف همایش «روی پوست شهر» مشخص شود/انتقاد از شهرداری اهواز
منبع خبر:خبرگزاری مهر
اهواز ـ نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: آمارهای معضلات اجتماعی ارائه شده در همایش «روی پوست شهر» واقعا سئوال برانگیز بوده و باید مشخص شود اهداف پشت پرده آن چیست؟
یکشنبه, 28 آذر 1395

علی ساری در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: در بحث آمار و ارائه آن در سطح کلان اولاً داده‌ها و ارقام باید از مراکز رسمی و معتبر اخذ شود، ثانیاً روی داده‌ها تحلیل دقیق علمی صورت بگیرد و ثالثاً به مقطع زمانی که آمار و اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرد توجه شود.

وی سئوال کرد که اگر بر مبنای داده‌های واهی ارائه‌شده، اصرار بر این باشد که خانواده‌ها در حال فروپاشی هستند و آسیب‌های اجتماعی در جامعه گسترش‌یافته است نتیجه‌اش چه می‌شود؟ به‌غیر از این است که ناامیدی در جامعه اشاعه داده و ناامنی اجتماعی در ذهن خانواده‌ها ایجاد می‌شود؟نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اهواز  تاکید کرد: برخی می‌خواهند مسائل و مشکلات اجتماعی را به‌طور اغراق‌آمیزی بزرگ جلوه دهند.

در حالی‌که اگر این اطلاع‌رسانی‌ها و هشدارها مبتنی بر تحلیل درست و کارشناسی باشد تصویر واقعی‌تری از روند تحولات خانواده‌ها را نشان می‌دهند.

آنچه شرایط را بحرانی می‌کند نگاه غیرکارشناسی و تحلیل‌های نادرست است.

ساری اظهار کرد: متصدی برنامه پاسخگو باشد که چرا از جامعه شناسان که فنی‌ترین افراد در شناخت مسائل اجتماعی هستند، دعوت نکردند؟ پاسخگو باشند که چه اهدافی در پشت پرده نگران کردن بخش وسیعی از جامعه خوزستانی نهفته است؟ کمیته علمی همایش البته اگر کمیته‌ای بوده باشد، چگونه اجازه انتشار چنین داده‌هایی به نام آمار را داده‌اند؟عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین پیشنهاد داد: دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش، معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش و همچنین اداره کل پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ضمن ضرورت گام برداشتن برای توانمندسازی نوجوانان، مدرسه، خانواده و محله در برابر اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی، بایسته است تا نسبت به این آمارسازی های نگران‌کننده و غیرعلمی پاسخگو باشند.

وی در ادامه پرسید: آموزش‌وپرورش خوزستان چرا بعد از گذشت چند روز از این سخنان و آمارهای نادرست، به‌جای پاسخ دادن به نگرانی ایجاد شده در میان خانواده‌ها سکوت اختیار کرده است؟ این نهاد به افکار عمومی پاسخ دهد که برای شناسایی و رصد مشکلات و چالش‌های اجتماعی در مدارس تاکنون چه اقدام عملی کرده است؟ساری در پایان با اشاره به اینکه قطعاً کج روی‌های اجتماعی، آلودگی به مواد مخدر، بزهکاری، سرقت و به دنبال آن ترک تحصیل، فرار از مدرسه و برخی دیگر از مفسده‌های آشکار و پنهان از جمله آسیب‌های اجتماعی هستند که مستلزم چاره‌اندیشی اساسی به ویژه از دوران مدرسه است، افزود: در این‌که هیچ‌گاه نباید غشا و پوششی بر دردهای اجتماعی کشید، مناقشه‌ای نیست اما این بدین معنا نیست که مسائل پیچیده اجتماعی را در چنبره احساسات و عواطف تنزل داد؛ این تقلیل‌گرایی آفت دانش است.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2