لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

افزایش بخش مالی و موقوفات جایزه مصطفی(ص) به 8 میلیارد تومان
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی(ص)با اشاره به افزایش سرمایه بخش مالی و موقوفات جایزه مصطفی(ص) به 8 میلیارد تومان گفت: در حوزه تامین مالی جایزه مصطفی(ص) مشارکت 92 عضو داخلی و 30 عضو بین‌المللی را داشتیم که به آنها نشان «خادم‌المصطفی(ص)» را اعطا کردیم.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ سید علی عمرانی پیش از ظهر امروز در نشست خبری «دور دوم مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی‌یینگ» اظهار کرد: مسابقه دانش‌آموزی نور با هدف امیدبخشی و ایجاد افق‌های جدید و ایجاد نگرش متفاوت به حوزه علم و فناوری در دانش‌آموزان طراحی شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و 670 اثر دانش‌آموزی برای مسابقه دانش‌آموزی نور ارسال شد، گفت: 10 هزار و 30 دانش‌آموز از 28 استان کشور در قالب 4 هزار و 825 تیم آثار خود را به مسابقه نور ارسال کردند.

رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی(ص) افزود: سال گذشته از دانش‌آموزان خواستیم فیلمهای یک دقیقه‌ای را در موضوعات نور در تیم‌های دو یا سه نفره بسازند؛ کار تیمی هم مدنظر ما بود.

عمرانی یادآور شد: سال گذشته در مسابقه دانش‌آموزی نور که به نام ابن هیثم برگزار شد، 440 مدرسه و 50 پژوهش‌سرا همکاری داشتند.

وی با بیان اینکه تبیین وقف در حوزه علم و فناوری یکی از اهداف جایزه مصطفی(ص) است، تصریح کرد: سال گذشته مشارکت 360 میلیونی از جانب خیرین داشتیم و آنها 400 مدرسه را به تجهیزات آزمایشهای نوری، تجهیز کردند.

رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی(ص) درباره برگزاری دور دوم مسابقه دانش‌آموزی نور گرامیداشت پروفسور جکی‌یینگ متذکر شد: جکی‌یینگ جایزه مصطفی(ص) در حوزه نانوزیستی بود و امثال او مفاخری هستند که دانش‌آموزان می‌توانند در حوزه دانش و تبدیل دانش به فناوری، به آنها افتخار کنند؛ دور دوم مسابقه دانش‌آموزی نور با نام گرامیداشت پروفسور جکی‌یینگ برگزار می‌شود.

عمرانی افزود: فراخوان دور دوم مسابقه نور به کشورهای اسلامی ارسال شده اما نمی‌توانیم تمام کشورهای اسلامی را پوشش دهیم؛ در سال 2017 فراخوان مسابقه را به تمام کشورهای جهان اسلام ارسال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه از اول آذر فراخوان اعلام شده است، تاکید کرد: به‌زودی آثار دانش‌آموزان را برای بررسی داوران دریافت می‌کنیم و ثبت‌نام هم از طریق سایت جایزه مصطفی(ص) انجام خواهد شد.

رئیس کارگروه اجرایی جایزه مصطفی(ص) درباره عملکرد یک ساله جایزه مصطفی(ص) تصریح کرد: جایزه مصطفی دوسالانه برگزار می‌شود و در حوزه فناوری برای سال بعد فراخوان را به 355 دانشگاه و مرکز پژوهشی داخلی و بین‌المللی و 570 دانشمند برجسته ارسال کرده‌ایم.

اعطای نشان «خادم‌المصطفی(ص)» به 92 عضو داخلی و 30 عضو بین‌المللعمرانی با اشاره به افزایش سرمایه بخش مالی و موقوفات جایزه مصطفی(ص) به 8 میلیارد تومان گفت: در حوزه تامین مالی جایزه مصطفی(ص) مشارکت 92 عضو داخلی و 30 عضو بین‌المللی را داشتیم که به آنها نشان «خادم‌المصطفی(ص)» را اعطا کردیم.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2