لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

رشد انفجاری غرفه‌های نمایشگاه دستاوردهای پژوهش تنها با 10 درصد افزایش مساحت
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
در نمایشگاه امسال هفته ملی پژوهش 84 دانشگاه، 36 پژوهشگاه، 30 پارک علم و فناوری، شش مرکز رشد و 82 موسسه دولتی و خصوصی حضور دارند؛ تعداد غرفه‌های حاضر در این نمایشگاه، رشدی 154 درصدی داشته و از تعداد 200 غرفه در سال 93 به 508 غرفه رسیده است.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ نمایشگاه هفته ملی پژوهش، فناوری و فن بازار تا ساعاتی دیگر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران افتتاح می‌شود و قرار است طبق برنامه از پیش تعیین شده، هر روز شعاری همسو با هفته ملی پژوهش و فناوری داشته باشد.

شعار در نظر گرفته شده برای برنامه‌های این هفته پژوهش تقاضا‌محور و تجاری‌سازی؛ فناوری زیربنای اقتصاد مقاومتی است.

با توجه به اینکه نمایشگاه از امروز تا یکشنبه هفته آینده دایر خواهد بود با شعار پژوهش، فناوری و دانشگاه کارآفرین کار خود را آغاز کرده و با شعار پژوهش، فناوری اقدام و عمل به آن پایان می‌بخشد.

روز 25 آذر با عنوان پژوهش، فناوری و حامیان پژوهش و 26 آذر نیز با برچسب پژوهش، فناوری و اقتدار ملی نامگذاری شده است.

شعار پژوهش، فناوری و وحدت حوزه و دانشگاه نیز از منظر وزارت علوم زیبنده روز 27 آذر بوده است.

با این حال قرار است در نمایشگاه امسال 84 دانشگاه، 36 پژوهشگاه، 30 پارک علم و فناوری، شش مرکز رشد و 82 موسسه دولتی و خصوصی شامل مراکز خدماتی و صنعتی، جدیدترین دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را به نمایش بگذارند.

دستاوردهای پژوهشی و فناوری ارائه شده این نمایشگاه در فضایی به مساحت 11 هزار مترمربع و در قالب 508 غرفه عرضه می‌شود که از این میان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی 39 غرفه، دانشگاه آزاد اسلامی 35 غرفه، پارک‌های علم‌و‌فناوری و مراکز رشد 36 غرفه، شرکت‌های بخش خصوصی و متولیان منفرد 82 غرفه و پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نیز 306 غرفه خواهند داشت.

همچنین براساس اطلاعات سایت وزارت علوم، تاکنون حدود 20 نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای اسپانیا، روسیه، ایتالیا، ایرلند و انگلستان ضمن ثبت مشخصات شخصی و دستاورد خود در سامانه ‌ایران تک هاب برای حضور در این نمایشکاه اعلام آمادگی کرده‌اند و 13 شرکت فعال در حوزه تجهیزات از کشور آلمان نیز از جمله حاضران در نمایشگاه این دوره هستند.

ظاهرا قرار است رؤسا و نمایندگان 11 کشور اسلامی عضو سازمان همکاری‌های اسلامی نیز از جمله مهمانان این نمایشگاه باشند.

به گزارش تسنیم، مساحت این دوره از نمایشگاه به نسبت دو دوره قبل (سال 93) رشدی 10 درصدی معادل 10 متر داشته اما تعداد سالن‌های اختصاص داده شده به آن تفاوتی نکرده و همچنان هفت سالن مانده است.

جالب است که با اضافه شدن این هزار متر به متراژ برگزاری نمایشگاه هفته ملی پژوهش، فناوری و فن بازار اما تعداد غرفه‌های حاضر در آن طبق اعلام پیشین وزارت علوم رشدی 154 درصدی داشته و از تعداد 200 غرفه در سال 93 به 508 غرفه رسیده است.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2