لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

«سند تحول بنیادین» تنها سند حاکم در آموزش و پرورش است
منبع خبر:خبرگزاری مهر
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اصلی‌ترین و تنها سند حاکم در آموزش و پرورش سند تحول است که اصلی‌ترین پیام آن هم قرآنی است.
یکشنبه, 07 خرداد 1396

به گزارش خبرگزاری مهر،  مهدی نوید ادهم  در برنامه پرسشگر با ابراز امیدواری از شتاب گرفتن اجرای سند تحول افزود:‌ یکی از مهم‌ترین وظایف آموزش و پرورش، ایجاد انس با قرآن در میان دانش‌آموزان در فعالیت‌های فوق برنامه و آموزشی است.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش افزود: این روزها بحث‌هایی پیش آمده که حاکی از حذف درس قرآن از دبستان و پیش‌دبستانی است، من این مسئله را تکذیب می‌کنم و آموزش قرآن از برنامه‌های اصلی آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: اصلی‌ترین و تنها سند حاکم در آموزش و پرورش سند تحول است که اصلی‌ترین پیام آن هم قرآنی است.

نوید ادهم با بیان اینکه تغییرات خوبی در محتوای کتب و جدول برنامه درسی ایجاد شده است، گفت: در مقطع ابتدایی ۲۷ ساعت آموزش قرآن در ۶ سال تحصیلی و درکل ابتدایی و در علوم تجربی و ریاضی ۴۶ ساعت و در علوم انسانی، ۵۰ ساعت آموزش قرآن وجود دارد.

وی ادامه داد:‌ ایده‌آل و اصل این است که ورودی آموزش و پرورش خروجی دانشگاه فرهنگیان باشد اما متأسفانه ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان پاسخگویی به نیاز آموزش و پرورش را ندارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش وپرورش نیازمندتوجه بیشتر است، اظهارکرد: ازهمه سیاست گذاران و تخصیص‌دهندگان منابع تقاضا دارم که مشکل بودجه آموزش و پرورش را حل کنند تا نیروی با کیفیت وارد آموزش و پرورش شود.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2