لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

سازمان تعزیرات حکومتی نقش حاکمیتی آموزش و پرورش را نقض می‌کند
منبع خبر:خبرگزاری مهر
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی گفت: شاهد نقض، نقش حاکمیتی آموزش وپرورش از سوی سازمان تعزیرات حکومتی هستیم که به شدت پیگیر این قضیه هستیم و از حق قانونی و حاکمیتی خود دفاع خواهیم کرد.
یکشنبه, 07 خرداد 1396

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرضیه گرد، درگردهمایی روسای ادارات مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی استان‌ها افزود: با توجه به سیاست های دولت تدبیروامید و وزیر آموزش وپرورش امروز بیشتر از هر زمان دیگر نیازمند مشارکت و حضور مردم در عرصه آموزش وپرورش هستیم که امیدواریم با توجه به فرصت آفرینی مردم عزیز برای دولتمردان بزرگ کشور بزودی شاهد تحقق موفقیت های روز افزون برای کشور عزیزمان ایران اسلامی باشیم.

وی با اشاره به اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین آموزش وپرورش گفت: در حال حاضر نقشه راه طبق سند تحول بنیادین برای آموزش وپرورش ترسیم است و همچنین وظایف اصلی سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی در این سند به خوبی مشخص و روشن است.

گرد با تاکید برنقش روسای ادارات مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در استان ها افزود: مدیران مشارکت‌های مردمی باید در همه حوزه‌ها بخصوص درحوزه مدارس و مراکز غیر دولتی، مدارس آموزش از راه دور و مدارس هیات امنایی نقش موثر خود را به خوبی ایفا نمایند و با استفاده از قدرت قانونی و اداری خودشان سعی نمایند نقش توسعه مشارکتی خود را که جزو سیاست های اصلی دولت است را به خوبی در استانها ایفا نمایند .

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی ادامه داد: دو وظیفه عمده برعهده این سازمان گذارده شده که توسعه مدارس ومراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی است که اصلی ترین کار این سازمان می باشد و امیدواریم با عملیاتی کردن این دو برنامه بتوانیم گام های موثری برداریم.

گرد اظهارکرد: متاسفانه یکی از مشکلات اصلی ما بحث ورود تعزیرات به مدارس است که طبق قانون نظارت بر امور آموزشی و پرورشی مدارس غیردولتی برعهده آموزش وپرورش وشورای نظارت است ولی باتوجه به پیگیری های مکررصورت گرفته شاهد نقض، نقش حاکمیتی آموزش وپرورش از سوی سازمان تعزیرات حکومتی هستیم که به شدت پیگیر این قضیه هستیم و از حق قانونی و حاکمیتی خود دفاع خواهیم کرد.

وی با اشاره به اقدامات خوبی که درطی چهارسال گذشته دراین سازمان درحوزه‌های مختلف از جمله؛ دائمی شدن قانون تاسیس مدارس غیردولتی، ساماندهی نظارت بر شهریه و برنامه های آنان، بحث خرید خدمات آموزشی در راستای توسعه عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم و حاشیه شهر ها، تقویت شوراهای آموزش وپرورش و تقویت کیفی مدارس آموزش از راه دور و.

صورت گرفت که امیدواریم با استمرار این خدمات و حمایت های جدی از ارکان سازمان بتوانیم با رفع مشکلات احتمالی در جهت کیفیت بخشی به نظام تعلیم وتربیت کشور گام های موثری برداریم.

گرد با تاکید براینکه اکثر مسئولین بلند پایه کشور یکی از مهمترین راه های برون رفت آموزش وپرورش از مشکلات کنونی را تقویت نقش مشارکت‌های مردمی در امرآموزش و پرورش می‌دانند، گفت: امیدواریم با کمک و همراهی سایر نهادهای دولتی و غیر دولتی و همچنین کمک‌های شما مدیران مشارکت‌های مردمی در استان‌ها، تحول جدی در آموزش وپرورش کشور رخ دهد.

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: استفاده از مشارکت‌های مردمی فقط صرفا توسعه مدارس غیردولتی نیست بلکه راه های مشارکت مردم در آموزش و پرورش بسیار گسترده، مهم و تاثیرگذار است که این راه ها باید شناسایی و در جهت کمک به نظام تعلیم وتربیت به کار گرفته شود و از تمامی ظرفیت های قانونی مانند قانون شوراها بهره مند شویم.

گرد با اشاره به برگزاری هفتمین جلسه شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مدارس ومراکز غیر دولتی گفت: این حرکت بعد از تصویب دایمی شدن قانون مدارس و مراکز غیردولتی به نوبه خود بی‌سابقه بوده است وآثار نتایج خوبی در تفویض اختیار به مناطق و شهرستان‌ها به همراه داشته که امیدواریم بتوانیم با عملیاتی کردن تمام بندهای قانون به وظایفی قانونی خود عمل کنیم.

وی ضمن تشکر از زحمات روسای ادارات مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در استان ها افزود: امیدواریم امسال با همت و همراهی شما عزیزان شهریه مدارس غیردولتی طبق الگوی شهریه درتمامی مدارس به درستی محاسبه وبه موسسین مدارس ابلاغ شود وهمچنین با نظارت دقیق و راستی آزمایی اطلاعات وارده در سامانه الگوی شهریه درجهت واقعی شدن شهریه مدارس غیردولتی بتوانیم با آگاهی بخشی به افکار عمومی ازکیان مدارس غیردولتی که در جهت کمک به نظام تعلیم وتربیت کشور تلاش می نمایند حمایت کنیم.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2