لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ساختمان‌های آموزشی و خوابگاه‌های فرسوده در تنها دانشگاه تربیت معلم کشور
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
معاون دانشگاه فرهنگیان گفت:‌ به حدود 3 هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه نیاز داریم که هم‌اکنون تعداد آنها 700 نفر است.
شنبه, 06 خرداد 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی خاکی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان 98 واحد تابعه دارد، اظهار کرد: هر سال به طور میانگین حدود 10 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پذیرش می‌شوند که 46 درصد دختر و 54 درصد پسر هستند.

وی افزود: در ساختار قبلی 8 هزار نیروی انسانی برای دانشگاه فرهنگیان پیش‌بینی شده بود که در اصلاحیه صورت گرفته این تعداد به 5 هزار نفر کاهش یافت و هم‌اکنون نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه فرهنگیان پایین است.

معاون طرح، برنامه و توسعه دانشگاه فرهنگیان گفت:‌ 167 میلیارد تومان مجموع حقوق کارکنان و اساتید دانشگاه فرهنگیان است که در مجموع 3 هزار و 415 نفر هستند، دانشگاه فرهنگیان نمی‌تواند با قوانین و مقرراتی که هم‌اکنون برای دانشگاه‌های دیگر وجود دارد، امور خود را بگذراند.

خاکی ادامه داد: در دانشگاه فرهنگیان هدف این است که دانشجو برای بوم تربیت شود و اینگونه نباشد که دانشجو را از سیستان و بلوچستان به مازندارن ببریم بلکه باید تربیت معلم را در بوم انجام دهیم و این مقوله نیاز به گستردگی دانشگاه در تمام نقاط کشور دارد.

وی مطرح کرد: ساختمان‌های مربوط به پردیس‌های دانشگاه برای 60 سال گذشته بوده و طراحی آنها براساس استاندارهای مدارس است که پاسخگوی دانشگاه نیست همچنین خوابگاه‌ها نیز استاندارد لازم را ندارند و در برخی موارد فضاهای آموزشی را به خوابگاه تبدیل کرده‌اند.

معاون طرح، برنامه و توسعه دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: دانشگاه فرهنگیان در تلاش برای تربیت معلمان متعهد است اما منابع دانشگاه کافی نیست و فضای آموزشی و خوابگاهی قدمت بالایی داشته و فرسوده هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد اساتید دانشگاه فرهنگیان کم است، افزود: قرار بود تا اساتید تطبیق وضعیت پیدا کنند و هماهنگی‌ها نیز به عمل آمد و دستورالعمل‌های لازم نیز صادر شده است اما جوابگوی تمام اساتید نیست و افرادی که بازنشسته شده‌اند نیز در سازمان بازنشستگی با مشکل مواجه شدند.

خاکی ادامه داد: برای حل مشکل اساتید دانشگاه فرهنگیان 44 جلسه تشکیل شد و دستورالعمل جدیدی از سوی وزارت علوم ابلاغ شد اما مشمول 50 درصد اساتید می‌شود این در شرایطی است که به حدود 3 هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه نیاز داریم که هم‌اکنون تعداد آنها 700 نفر است.

به گزارش تسنیم، بهروز بامدادی استاد دانشگاه فرهنگیان نیز با اشاره به مشکلات اساتید اظهار کرد: حال دانشگاه فرهنگیان خوب نیست و وضعیت استخدام اساتید بسیار مبهم است و همه ناراضی هستند.

وی افزود: حکمی به ما داده‌اند که هیچ کدام از امتیازات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را شامل نمی‌شود با وجود این وضعیت چگونه می‌توانیم راضی شویم؟انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2