لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

63 عنوان کتاب با مفاهیم قرآنی ویژه دانش‌آموزان تدوین شد
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش‌وپرورش گفت: سال گذشته 6.5 میلیون دانش‌آموز در مسابقات قرآن، عترت و نماز در مدارس کشور حضور داشتند.
یکشنبه, 28 آذر 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: برنامه‌های قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با محوریت مدرسه برگزار می‌شود و فراگیری در عین اثربخشی از اصول کاری ما محسوب می‌شود.

وی افزود: 63 عنوان کتاب برای دانش‌آموزان در رابطه با مسائل قرآنی تهیه کرده‌ایم،‌مجموعه کتاب‌های حفظ موضوعی دوره اول و دوم ابتدایی شامل 4 کتاب است که برای پایه اول تا سوم هر کدام یک جلد و پایه چهارم تا ششم مجموعاً یک جلد اختصاص داده شده است؛ در هر کتاب 20 آیه از قرآن کریم متناسب با معیارهای آموزشی و پرورشی و اهداف دوره‌های تحصیلی ارائه شده است.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: مجموعه کتاب‌های حفظ موضوعی متوسطه دوره اول و دوم شامل6جلد کتاب برای هر پایه است که در هر کتاب، حدود 40 آیه کاربردی با ترجمه، تفسیر و داستان کوتاه ذکر شده است.

مسیب‌زاده به مجموعه کتاب‌ احکام راه آسمان و راه سبز اشاره کرد و ادامه داد: این مجموعه شامل 6 جلد کتاب با عنوان راه آسمان ویژه احکام دختران(3جلد) و راه سبز ویژه احکام پسران(3 جلد) است که برای شرکت‌کنندگان در مسابقات دانش‌آموزی در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری دوره متوسطه دوم و نیز سایر علاقه‌مندان تهیه و چاپ شده است.

وی با اشاره به مجموعه کتاب‌های امام شناسی(مصباح‌الهدی) بیان کرد: در دوره‌های ابتدایی اول و دوم، این مجموعه شامل 3 جلد کتاب امام‌شناسی است که با هدف ایجاد انس و محبت در دانش‌آموزان ابتدایی نسبت به اهل بیت(ع) تهیه شده است و هر یک شامل چهارده قصه از چهارده معصوم(ع) است.

کتاب‌های امام‌شناسی در بخش دوره‌های متوسطه اول و دوم شامل 14 جلد کتاب امام‌شناسی شامل پرتوی از زندگی‌نامه و سیره معصومین(ع) است.

مسیب‌زاده افزود: مجموعه کتاب‌های نهج‌البلاغه نیز شامل 7 جلد کتاب با عنوان نهج‌البلاغه«گنجینه عظیم» شامل پرتوی از زندگینامه امام علی(ع) و شرح خطبه‌های نهج‌البلاغه است که ویژه شرکت‌کنندگان در مسابقات دانش‌آموزی در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری دوره‌های اول و دوم متوسطه و نیز سایر علاقه‌مندان تهیه و چاپ شده است.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: در سال گذشته 6.

5 میلیون دانش‌آموز در مسابقات قرآن، عترت و نماز در مدارس کشور حضور داشتند.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2