لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

موج بازنشستگی در آموزش‌وپرورش/سند تحول بنیادین تنها سند حاکم در آموز‌ش‌وپرورش است
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: در چند سال آینده تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته خواهند شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان تأمین آنها را ندارد و نیاز است به طریقی این کسری را جبران کنیم.
شنبه, 06 خرداد 1396

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مهدی نوید ادهم در خصوص اجرای سند تحول بنیادین و شتاب اجرای آن اظهار کرد: آموزش و پرورش از پایه اول دبستان تا دوره دبیرستان، برای روخوانی، روان‌خوانی و آشنایی دانش‌آموزان با مفاهیم قرآنی برنامه‌هایی در قالب متون درسی و فعالیت‌های فوق برنامه دارد.

وی افزود: مصمم هستیم سند تحول بنیادین بیش از گذشته در دستور کار قرار بگیرد چرا که تنها سند حاکم در آموزش و پرورش است و پیام اصلی آن قرآن است همچنین دستیابی به مراحلی از حیات طیبه از افتخارات و اهداف سند تحول بنیادین است که امیدواریم زمینه تحقق آن در فعالیت‌های قرآنی و سایر برنامه‌های آموزش و پرورش فراهم شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: بحث حذف درس قرآن در مدارس مطرح نیست و به هیچ وجه این قضیه صحت ندارد، در جدول برنامه‌های درسی تغییراتی ایجاد کردیم به گونه‌ای که دانش آموزان در 6 سال دوره ابتدایی 27 ساعت، در دوره متوسطه و رشته‌های علوم انسانی و علوم تجربی 46 ساعت و در رشته علوم انسانی 50 ساعت آموزش قرآن را فرا می‌گیرند.

نویدادهم در پاسخ به این پرسش که آیا مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هر معلمی که به آموزش و پرورش وارد می‌شود باید از خروجی‌های دانشگاه فرهنگیان باشد؟ تصریح کرد: بله؛ چنین است و در چند سال آینده تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته خواهند شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان تأمین آنها را ندارد و نیاز است به طریقی این کسری را جبران کنیم اما باید به کمیت و کیفیت در بحث تأمین نیرو توجه داشته باشیم و در این زمینه نیاز است تا سیاست‌گذاران و مسئولان دولت و مجلس به ما کمک کنند تا مشکل به گونه‌ای حل شود که نیروهای کیفی وارد آموزش و پرورش شوند.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته حرکت دانشگاه فرهنگیان رو به کمال بوده و برنامه‌های خوبی تدارک دیده‌اند از جمله تغییر و اصلاح برنامه‌های درسی دانشگاه فرهنگیان و اگر قرار است این دانشگاه پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش به تأمین نیروی انسانی باشد باید از آن حمایت جدی کرد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2