لیست مدارس تهران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

وظیفه مدارس شاهد برای تربیت دانش‌آموزان وفادار به انقلاب
منبع خبر:خبرگزاری تسنیم
وزیر آموزش وپرورش مسئولیت معلمان در حوزه شاهد را بسیار سنگین دانست و گفت: باید تلاش شود در مدارس شاهد، دانش‌آموزان افرادی وفادار به نظام، انقلاب و رهبری و دارای روحیه شهادت و ایثارگری تربیت شوند.
چهارشنبه, 03 خرداد 1396

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فخرالدین دانش آشتیانی در دومین روز از گردهمایی سه روزه رؤسای ادارات شاهد و ایثارگران آموزش وپرورش که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با تبریک پیروزی بزرگ مردم در خلق حماسه 29 اردیبهشت در عرصه انتخابات اظهار کرد: در مقایسه مردم ایران با دیگر کشورها به خود می‌بالیم ، زیرا مردمی فهیم، آگاه و دارای شعوری مثال زدنی داریم بنابراین باید قدرشناس این مردم باشیم و برای شکرگزاری به آنها بیش از پیش خدمت کنیم.

وی استقامت و از خودگذشتگی‌های امروز جامعه را ناشی از الگوپذیری مردم از شهدا دانست و تصریح کرد: آرامش امروز ما در جامعه و انجام انتخاباتی با این آرامش،  علی رغم ناامنی‌های مرزهای اطراف، مدیون ایثارگری‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا، آزادگان و جانبازان است که برای بقای نظام اسلامی و پایداری انقلاب و دفاع از اعتقاداتشان از جان خود گذشتند.

وزیر آموزش وپرورش مسئولیت معلمان در حوزه شاهد را بسیار سنگین و حساس توصیف کرد و افزود: باید تلاش شود در مدارس شاهد،  دانش‌آموزان  افرادی وفادار به نظام، انقلاب و رهبری و دارای روحیه شهادت و ایثارگری تربیت شوند.

وی خاطرنشان کرد: معلمی شغل ارزشمندی است اما ارزشمندتر از آن خدمت به فرزندان شاهد است زیرا این کار دارای اجر دنیوی واخروی است ، قطعاً شهدا زنده‌اند و خدمات معلمان به فرزندانشان را نظاره‌گر خواهند بود و دعاگوی آنان خواهند بود.

دانش آشتیانی گفت: اگر بخواهیم یک نسل انقلابی داشته باشیم، باید بستری را در مدارس فراهم کنیم تا دانش‌آموزان زندگی شهدا را موردتحقیق و تفحص قرار دهند وخصوصیات شهدا را در خود نهادینه کنند.

وی افزود: هنگامی که زندگینامه هریک از شهدا را مطالعه می‌کنیم ، متوجه می‌شویم آنها نه از سرهیجان بلکه از روی عشق به معبود و برای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی و به فرمان امامشان به جبهه  رفتند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

دانش آشتیانی اظهار کرد: تعهد و تدین بچه‌های جبهه و جنگ مثال زدنی بود و امروز برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید شهدا را الگو قرار داد.

وی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس تأکید کرد: در تربیت فرزندان شاهد، علاوه بر ارائه زندگی شهدا به عنوان الگو باید بستری فراهم شود تا با بهره‌گیری از هنر و ایجاد نمایشگاه، نقش مؤثر بر ترویج فرهنگ و شهادت ایفا شود.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: آشناکردن دانش آموزان با قرآن باید در اولویت کاری معلمان باشد، زیرا تمام روش‌های آموزشی و تربیتی در قرآن آمده است و می‌توان شیوه‌های تربیتی را از قرآن استخراج و مورداستفاده قرار داد.

وی افزود: موعظه‌ای بر دانش‌آموزان مؤثر است که موعظه حسنه باشد یعنی دارای پشتوانه عقل و تفکر باشد و اگر چنین نباشد تأثیری بر افراد ندارد.

یکی از معضلات جامعه، نبود رقابت سالم براساس قرآن است و این مسئله ریشه در تربیت ناصحیح افراد در دوران تحصیل دارد.

انتهای پیام/.

آخرین اخبار آموزشی

تبلیغ نمونه 2